Oficiální popis akce:

Minifestival nejen křesťanských hudebníků, se uskuteční opět druhý víkend v listopadu. Nový tým organizátorů letos láká na nové kapely, All Imp (impro divadlo), slam poetry a Pastoral Brothers.
Bude také už tradiční hudební dílna v sobotu dopoledne a hudební bohoslužby v neděli.

O festivalu

Hlavním organizátorem této akce je sbor ČCE v Ostravě. Jedná se o malý hudební festival, kde je možno se seznámit s různými křesťanskými amatérskými kapelami, ale také poslechnout už i ty zkušenější a známější.

Ostravské listopadání se uskutečnilo poprvé pravděpodobně na podzim roku 1993, a to s cílem dát hudební prostor (nejen) křesťanským hudebním skupinám a písničkářům. Jako každý jiný festival i Listopadání prošlo určitým vývojem. Cíl se sice nezměnil, ale součástí Listopadání je dnes také program pro mládež nebo hudební dílna jako příprava na doprovod při nedělních bohoslužbách. Mezi hosty Listopadání patřili např. Eva Henychová, De Jong, Filadelfie, Tomáš Najbrt, Melodive, Adam Bubík, David Stypka, pěvecká sdružení Tensing, Simona Martausová, Traband, Pavel Helan, Jarda Svoboda Trabandita a mnoho dalších.

Letošní ročník 2022 pro Vás připravuje tým ve složení: Jaro a Klára Korbelovi, Jana Grollová a Ewa Jelinek.

Naposledy upravil/a msmladez, 30. 10. 2022.