SOM je skupina až 13 lidí především z řad mládežníků, kteří se věnují práci s mládeží v Moravskoslezském seniorátu Českobratrské církve evangelické (jedná se o Olomoucký a Moravskoslezský kraj). Během roku organizujeme různá setkání a víkendovky, vytváříme společenství a komunikujeme s mládežníky ve svém okolí.

S celou Evangelickou církví, mládeží, ostatními senioráty a SOMy jsme propojeni skrze Celocírkevní odbor mládeže (COM) a celocírkevní Poradu mládeže, které se každým rokem účastníme. Jsme voleni mládežníky jednou za dva roky poslední týden prázdnin na poradě mládeže v rámci Letního seniorátního týdnu ve formátu 8 řádných členů a 4 náhradníci.

Libovolné nápady, připomínky či dotazy rádi zodpovíme na e-mailu [email protected].

Členové a náhradníci

v abecedním pořadí

Ondřej Dehner

vášnivá láska k Minecraftu (hlavně kreativní mód) + studium medicíny + zájem o pozemní komunikace (hlavně dálnice, železnice) + deskové hry (hlavně strategické) + propagace používání aplikace Notion + vážná hudba + housle + klavír + sci-fi + fantasy + více méně spisovná čeština + volejbal + jízda na kole + politika + politologie

Kateřina Domesová

Kuša je tak napůl kreveta. Krevety mají rády dobrodružství. Jsou šťastné, když se můžou s kamarády poflakovat po horách, stopovat, tančit v dešti, vymýšlet hlouposti a jezdit na mládežnické akce. Máloco je v životě jisté. Snad jen to, že Kuša bude vždycky pro každou špatnost. Proto se taky rozhodla vstoupit do SOMu.

Tomáš Domes

Rád organizuju všechno možné, chodím po přírodě, čtu knihy, piju dobrou kávu a potkávám lidi. Ve volném čase studuju informatiku na matfyzu.

Jan Dostál

Flegmatický SOMák, kumulátor církevních funkcí, milovník harmonogramů, procesů a struktur, schůzí a porad, autor stanov a směrnic, rád má přehled o všem, co se děje, rád používá archaické spojky, potažmo dlouhá souvětí, u kterých na konci už nevíte, o čem byla na začátku.

Aneta Fajová

Ahoj, jmenuju se Aneta a mám ráda hodný lidi, Antarktidu, Tomáše Halíka, pravoslavný chorály, spánek, filozofii, spaní pod širákem, sociologii, stromy, houby, řepínky, vyšívání, chození do kostela, slimáky, obrázky svatých, práci se sny, psaní dopisů, přírodní šampony, pečivo, hory doly stráně, sebe, kimchi, smích, hezký domečky, noční oblohu, ryby, řeporyby (ne nutně v tomto pořadí).

Malvína Jurečková

Ahoj, já jsem Malvi a šla jsem do SOMu protože mám ráda lidi. Zajímá mě umění, hlavně design, architektura a focení. Můj tajný úkol je, být v jeden okamžik služebně nejstarším a zároveň věkem nejmladším členem SOMu.

Edmund Kenning

Já jsem Eda a rád testuju hranice. Moje oblíbená barva bývala oranžová, ale teď je to spíš modrá. Nemám rád small talk a volání cizím lidem. Když jsem byl malý, chtěl jsem být kobylka. Teď už asi nechci. Mám rád naši mládež, protože vytváří prostor, kde se lidi nemusí přetvařovat, jsme všichni kreativní a taky docela podivní.

Kateřina Kopecká

Jsem Kaba a studuju medicínu, což tvoří většinu mé osobnosti. Kromě SOMu funguju i ve výboru M-SEMu. Ve volném čase se věnuju literatuře, hudbě, umění a improvizačnímu divadlu, jsem taky intermitentní skautka. Těší mě dělat random věci, kterými vyvedu ostatní z míry a pobavím je. A miluju TVOJI MÁMU!

Anna Orálková

Anna Támar Sabelová

Přežila jsem výchovu v Českém Těšíně = přežiju vše. Ráda jsem lidem užitečná a vařím jim (občas) dobrá jídla. Nemám ráda chaos a proto (občas) lidi komanduju.
Zároveň studuji na alternativní škole, proto je má míra tolerance chaosu poměrně vysoká.

Miriam Švecová

Čau, já jsem Mia. Malý člověk, srdcem hobit. Věk skoro dvacet. Mám ráda být venku a pokouším se zachycovat svět do fotografií i na listy skicáku v naději, že ho lépe pochopím. Baví mě barvy, zajímavé myšlenky, absurdní skutečnosti, dokonalá nedokonalost slov a vzácné momenty sounáležitosti. Studuju v Plzni, a proto dělám akce pro moravskoslezskou mládež.

Jana Zikmundová

Jmenuju se Jana, bydlím v Přerově a dokončuju střední pedák. Organizuju víkendovky pro konfirmandy. Přes léto ráda chodim bez bot a jím mrkve ve všech možných podobách. Baví mě poslouchat všechnymožný žánry a ještě víc mě baví tancovat na prapodivný zvuky. Taky občas ráda zajdu někam na puťák a střídavě se kochám a nadávám na kopce.

Spolupracovníci

Ondřej Sabela

Pastorační pracovník pro mládež

Sešit s písničkama jsem ztratil při běhu na vlak, špatnou náladu při hraní na klavír a akordeon, iluze při studiu informatiky a lidskou nepřístupnost na Travné. V naší mládeži získávám spoustu životního drajvu při pozorování talentovaných lidí a pokojných rozhovorech.

Jakub Pavlús

SOM farář, teda, tak trochu. V SOMu jsem totiž viril, co znamená, že na rozdíl od ostatních tam jsem z titulu své funkce a nejsem zvoleným zástupcem mládežníků. Jinak jsem teda na plný úvazek farářem v Šumperku. Abych dostál (mrk mrk) svého povolání, tak trochu kumuluji i jiné funkce v seniorátu, ale to je spíše z nouze ctnost. K tomu pravidelně píšu sloupky do Slovenského denníku SME. 
V soukromí jsem pak jedné ženy muž, dvou dcer otec a jednoho maďarského ohaře páníček. Když mi zbyde trochu času, tak rád sportuji, fotím, hraju na kytaru, baskytaru nebo cajon. 

Eliška Geislerová