SOM je skupina až 13 lidí především z řad mládežníků, kteří se věnují práci s mládeží v Moravskoslezském seniorátu Českobratrské církve evangelické (jedná se o Olomoucký a Moravskoslezský kraj).

Moravskoslezský SOM na jedné ze svých porad
Moravskoslezský SOM na jedné ze svých porad

Náplň práce

Píšeme texty na tyto stránky, organizujeme různá setkání pro různé věkové skupiny (naším nejnovějším pokusem o multigenerační akci bude ples), vytváříme společenství a komunikujeme s mládežníky ve svém okolí.

S celou českobratrskou církví, mládeží, ostatními senioráty a SOMy jsme propojeni skrze Celocírkevní odbor mládeže (COM) a celocírkevní Poradu mládeže, které se každým rokem účastníme.

Jak se zapojit?

Jsme voleni mládežníky jednou za dva roky na seniorátní Poradě mládeže vždy poslední týden prázdnin na Letním seniorátním týdnu ve formátu 8 řádných členů, 4 náhradníci. 1 „virilní“ člen je jmenovaný církevními orgány. Nemusíš však kandidovat aby ses mohl*a zapojit. Stačí si vybrat oblast zájmu a napsat nám na jednu z našich sociálních sítí (najdeš je v patičce stránky) nebo na email moravskoslezska-mla[email protected], případně panu předsedovi na [email protected]

Členové a náhradníci

v abecedním pořadí

Ondřej Dehner

Tomáš Domes

Rád organizuju všechno možné, chodím po přírodě, čtu knihy, piju dobrou kávu a potkávám lidi. Ve volném čase studuju informatiku na matfyzu.

Jan Dostál

Flegmatický předseda SOMu, kumulátor církevních funkcí, milovník harmonogramů, procesů a struktur, schůzí a porad, autor stanov a směrnic, rád má přehled o všem, co se děje, rád používá archaické spojky, potažmo dlouhá souvětí, u kterých na konci už nevíte, o čem byla na začátku.

Zuzka Dostálová

Jezdím na mládežnické akce od nepaměti, jsem zdravotnice, pracuji jako masérka, mám ráda sporty, hry a hraji na ukulele.
A ráda hraji babičku Gertrúdu v legendárních scénách ‚Babičky‘.

Marta Chovancová

František Janošík

Vojta Janošík

Hello, říkejte mi Vojta. Pokud se vám v mé přítomnosti dostane první slovopoznámka redaktora z nejmenovaného názvu alba labelu Milion+, tak dostanete milion+ ran do těch nejzranitelnějších míst lidského těla. Vážím 120 kg s 8% tuku, výška 198 cm. Mimo to jsem mírumilovný grafický a digitální designer, co si rád potrpí na správný kerning a typografická znaménka. Těším se, až se potkáme na další mládežnické akci.

Malvína Jurečková

Edmund Kenning

Já jsem Eda a rád testuju hranice. Moje oblíbená barva bývala oranžová, ale teď je to spíš modrá. Nemám rád small talk a volání cizím lidem. Když jsem byl malý, chtěl jsem být kobylka. Teď už asi nechci. Mám rád naši mládež, protože vytváří prostor, kde se lidi nemusí přetvařovat, jsme všichni kreativní a taky docela podivní.

Honza Maláč

Anna Orálková

Ondřej Sabela

Sešit s písničkama jsem ztratil při běhu na vlak, špatnou náladu při hraní na klavír a akordeon, iluze při studiu informatiky a lidskou nepřístupnost na Travné. V naší mládeži získávám spoustu životního drajvu při pozorování talentovaných lidí a pokojných rozhovorech.

Očekáváme, že naše řady se v budoucnu rozšíří, mimo jiné také o již zmíněného virilního člena/pastoračního pracovníka, který se bude na plný či částečný úvazek intenzivně věnovat práci s mládeží v našem seniorátu.