Jsme mladí křesťané, obvykle starší 13 let, nejčastěji z Českobratrské církve evangelické (ČCE). Scházíme se v mládežích, které obvykle vznikají pod jednotlivými sbory. Na těchto pravidelných setkáních se pod vedením faráře zamýšlíme nad biblickými texty, modlíme se, zpíváme z našeho zpěvníku Svítá a společně si pomáháme najít cestu k Bohu. Mimo to ale také hrajeme hry, vzděláváme se, navštěvujeme kulturní akce a užíváme si otevřeného společenství, kde je každý srdečně vítán.

Pokud se chceš podívat, jak to v naší mládeži vypadá, můžeš se kouknout na naší Zoneramu

Seniorát

Stejně jako sbory církve se jednotlivé mládeže spojují pod senioráty (církevní obdoba „krajů“). Náš Moravskoslezský seniorát (MSS) zahrnuje Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Mládežníky zde zastupuje seniorátní odbor mládeže (SOM). Jeho předsedou je momentálně Tomáš Domes, kterému můžeš napsat na [email protected].

Volení členové odboru organizují seniorátní akce, od krátkých večerních setkání, přes víkendovky až k týdenním pobytům a brigádám. Program těchto akcí je velmi pestrý, zahrnuje jak duchovní, tak praktické a vzdělávací aktivity. Jádrem však zůstává křesťanské společenství. Jakákoli akce je pořádána v duchu otevřenosti a zpravidla se na každé z nich najde někdo nový.

Další akce zde organizují také jednotliví mládežníci či nezávislé spolky. Úzce spolupracujeme se spolkem Moravskoslezský SEM, který nám pomáhá finančně zajišťovat akce a také je právně zaštiťuje.

Pravidelné akce v MSS

Aktuální přehled akcí najdeš tady.

Letní seniorátní týden (LST) je největší akcí, kterou organizuje náš SOM. Koná se zpravidla poslední týden prázdnin. Jedná se o týdenní akci plnou přednášek, her, dílen, diskuzí, sportů, nebo např. talentového večeru.

Konfirmandi a mladší mládež mají svou víkendovku několikrát do roka. Zvlášť se tato akce hodí pro ty, kteří jsou v mládeži noví (určena pro věk 12-15). Program je jednodušší a zaměřuje se na společné hry, zpěv a biblický program.

Akce na Travné pořádá Regeneration tým spolku Setkávání Travná z.s. jehož vizí je vytvářet společenství do kterého lidé snadno zapadnou, ve kterém jsou lidé přijímáni takoví, jací jsou a kde jsou lidé propojeni hlubokým přátelstvím. Propojuje lidi z různých církví, ačkoli pod žádnou konkrétní církev nespadá.

Pravidelné setkání mládeže se konají v jednotlivých sborech ČCE. Nejsilněji momentálně v Olomouci, Ostravě, a Českém Těšíně. Pokud si přeješ některou z lokálních mládeží kontaktovat, nebo máš na nás nějaký jiný dotaz, neváhej napsat na náš facebook, messenger, nebo email [email protected].

Společné mládeže bývají nepravidelným jednovečerním či víkendovým setkáním a konají se nezávisle podle vůle mládežníků z konkrétního města či jeho okolí. Často zahrnují dlouhé ponocování či sledování filmu.

Informace o akcích

Pro pravidelné získávání informací o dění v seniorátu se můžete přihlásit k odběru newsletteru.

* Povinné pole