Jsme mladí křesťané, obvykle starší 13 let, nejčastěji z Českobratrské církve evangelické (ČCE). Scházíme se v mládežích, které obvykle vznikají pod jednotlivými sbory. Na těchto pravidelných setkáních se pod vedením faráře zamýšlíme nad biblickými texty, modlíme se, zpíváme z našeho zpěvníku Svítá a společně si pomáháme najít cestu k Bohu. Mimo to ale také hrajeme hry, vzděláváme se, navštěvujeme kulturní akce a užíváme si otevřeného společenství, kde je každý srdečně vítán.

Nyní se nacházíš na webových stránkách mládeže z Moravskoslezského seniorátu. Ostatní senioráty mají většinou své vlastní stránky, kromě nich existuje též všeobecný web Evangelické mládeže.

Seniorát

Stejně jako sbory církve se jednotlivé mládeže spojují pod senioráty (církevní obdoba „krajů“). Náš Moravskoslezský seniorát (MSS) zahrnuje Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Mládežníky zde zastupuje seniorátní odbor mládeže (SOM).

Pod vedením SOMu se během roku scházíme na různých akcích, nejčastěji na víkend. Program akcí je velmi pestrý, zahrnuje jak duchovní, tak praktické a vzdělávací aktivity. Jádrem však zůstává křesťanské společenství. Akce jsou pořádány v otevřeném duchu a rádi (a často) na nich přivítáme nové tváře.

Další akce v našem seniorátu organizují také jednotliví mládežníci či nezávislé spolky. Úzce spolupracujeme se spolkem Moravskoslezský SEM, který nám pomáhá finančně zajišťovat akce a také je právně zaštiťuje. Také se rádi účastníme akcí na Travné.

Pravidelné akce v MSS

Plán akcí pro letošní rok najdeš tady.

Letní seniorátní týden (LST) je největší akcí, kterou organizuje náš SOM. Koná se zpravidla poslední týden prázdnin. Jedná se o týdenní akci plnou přednášek, her, dílen, diskuzí, sportů, nebo např. talentového večeru.

Super Kardio Víkend je sportovní víkendovka, která se koná většinou v listopadu či v prosinci. Během ní si užijeme jak klasické sporty v tělocvičně, tak i méně tradiční činnosti jako třeba bouldering či trampolíny.

Na Kreativní víkendovce mají mládežníci z našeho seniorátu možnost ukázat formou workshopů, čemu se ve volném čase věnují a inspirovat tak ostatní. Letos nově zveme i mládežníky z Východomoravského seniorátu.

Brigáda je komornější akce, která se koná většinou v dubnu (abychom už u práce nezmrzli, ale ještě nedostali úpal). Tradičně pomáháme v nějakém sboru třeba na farní zahradě.

Před letními prázdninami pak ještě většinou stihneme jet na Vodu nebo na Puťák.

Konfirmandi a mladší mládež mají svou víkendovku několikrát do roka. Zvlášť se tato akce hodí pro ty, kteří jsou v mládeži noví (určena pro věk 12-15). Program je jednodušší a zaměřuje se na společné hry, zpěv a biblický program.

Akce na Travné pořádá Regeneration tým spolku Setkávání Travná z.s. jehož vizí je vytvářet společenství do kterého lidé snadno zapadnou, ve kterém jsou lidé přijímáni takoví, jací jsou a kde jsou lidé propojeni hlubokým přátelstvím. Propojuje lidi z různých církví, ačkoli pod žádnou konkrétní církev nespadá.

Pravidelná setkání mládeže se konají v jednotlivých sborech ČCE. Nejčastěji momentálně v Olomouci, Ostravě, a Českém Těšíně. Pokud si přeješ některou z lokálních mládeží kontaktovat, nebo máš na nás nějaký jiný dotaz, neváhej napsat na náš facebook, messenger, nebo email [email protected].

Společné mládeže bývají nepravidelným jednovečerním či víkendovým setkáním a konají se nezávisle podle vůle mládežníků z konkrétního města či jeho okolí. Často zahrnují dlouhé ponocování či sledování filmu.

Informace o akcích

Pro pravidelné získávání informací o dění v seniorátu se můžete přihlásit k odběru newsletteru.

* Povinné pole